Workania
Пропозиції роботиЯк почати працюватиПро Workania

Як почати працювати

Тут ви знайдете всю необхідну інформацію для отримання роботи в цих країнах.

ЧехіяСловаччинаПольща
Чи потрібен мені дозвіл на роботу?

Ні. Згідно до закону, який набрав чинності 21 березня 2022 року, біженці, які отримали спеціальну довгострокову візу, отримують ті ж права та обов'язки щодо працевлаштування, що й іноземці з посвідкою на довгострокове проживання. Це означає, що для працевлаштування їм не знадобляться додаткові дозволи на роботу ні від державних установ, ні від роботодавців. Вони можуть відразу знайти роботу та почати працювати. Роботодавець лише повідомить Управління праці про їх працевлаштування, так само як у випадку працевлаштування будь якого іноземця з постійним місцем проживання в Чеській Республіці.

Проте, як і раніше, у випадку професій, що регулюються законодавством, такі як медичні та немедичні працівники у сфері охорони здоров’я, вибрані посади в галузі освіти чи юридичних послуг, необхідно буде подати заяву на визнання(нострифікацію) освіти, у разі необхідності надати інші довідки, які відповідають вимогам законодавства (наприклад, надати довідку про несудимість).

Де знайти роботу яка підходить саме мені?

Портал Workania.eu – це місце, де можна почати пошук роботи в першу чергу. Тут ви знайдете в одному місці як вакансії так і пропозиції підробітку, які підходять для тих, хто не володіє чеською мовою. Наразі оголошення опубліковані чеською мовою (або словацькою чи польською), тому ми рекомендуємо використовувати Google перекладач для їх перекладу.

Портал Workania.eu створюється завдяки компаніям LMC та Profesia, які мають багаторічний досвід роботи з порталами з пошуку роботи. В Чехії це Jobs.cz (доступний також англійською) та Praca za Rogiem в Польщі. Ви можете шукати роботу, яка підходить саме вам також на цих порталах.

Відгуки про роботодавців, які знаходяться в Чехії ви можете прочитати англійською мовою на веб-сторінці Atmoskop.cz/en.

Де шукати додаткову допомогу?

Опинившись в чужій країні вам потрібно вирішувати низку інших питань.
Основну інформацію українською мовою щодо дозволу на перебування в Чехії можна знайти на сайті Міністерства внутрішніх справ Чеської Республіки. Також вони надають інформацію по створеній цілодобовій довідковій лінії: +420 974 801 802.

Інформацію українською мовою, куди звертатись, якщо, наприклад, ви потребуєте медичну допомогу або допомогу, яку надають благодійні організації, ви можете знайти на веб-сторінці Потребую допомогу | Stojíme za Ukrajinou (stojimezaukrajinou.cz).

Наступний веб-сайт який вам може знадобитись Наші українці - Інформація про те, як допомогти (nasiukrajinci.cz), на якому ви знайдете пропозиції допомоги з перекладом, проживанням, репетиторством абл транспортом.

Робота як запорука життя

Ми переконані, що для людей, які приїжджають з України знайти роботу - це не лише одна з найважливіших життєвих потреб. Ми не сприймаємо роботу лише як джерело доходу, необхідного для виживання, але і як можливість використати свої здібності та утвердитися у суспільстві.

Бажаємо вам знайти на нашому порталі роботу, яка найбільше відповідає вашим очікуванням і допоможе вам впоратися з цією складною ситуацією, в якій опинилися ви та ваші близькі.

Повідомлення від посла України в Чеській Республиці - Безпечна робота в ЧР для громадян України

Команда Workania